ROČNÍK 2012

Praha 18. května 2012

Rekordní počet přihlášených i vysoká úroveň projektů doprovázely již šestý ročník stipendijního projektu L´Oréal Pro ženy ve vědě. Odborná porota složená z předních představitelů Akademie věd České republiky, České komise při UNESCO a společnosti L ´Oréal vybrala tři nejlepší projekty letošního roku, jejichž autorky získají každá stipendium ve výši 250 000 Kč.

 

Do stipendijního programu se přihlásilo celkem 44 kandidátek

Ze všech přihlášených vybrala odborná porota do druhého kola 10 finalistek, které před ní osobně prezentovaly poznatky a cíle své výzkumné činnosti. Nejlepší projekty vybírala osmičlenná odborná porota složená z představitelů Akademie věd České republiky v čele s předsedkyní prof. RNDr. Helenou Illnerovou, DrSc. V porotě byli také zástupci České komise pro UNESCO a generální ředitel společnosti L´Oréal pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko, Laurent Boukobza.

„Společnost L´Oréal oceňuje ženy, které mají ambice ukázat své znalosti a dovednosti i za hranicemi svých ústavů. Tyto ženy se zároveň pouští do boje s vědeckým bádáním, s něčím co má odvážný začátek, nepředvídatelný průběh a nejistý konec. Potřebují k tomu nejen odvahu, vytrvalost, ale také důvěru, podporu a uznání. Věříme, že právě naše stipendium je také vyjádřením podpory a uznání těmto odvážným ženám. V České republice ho letos udílíme již po šesté a jsme na to patřičně hrdí,“ uzavírá Markéta Dvořáčková, ředitelka komunikace společnosti L´Oréal.