ROČNÍK 2011

.shadow css classPraha 1. června 2011 V letošním ročníku se do stipendijního programu přihlásilo 24 kandidátek. Z nich bylo do druhého kola vybráno 7 finalistek, které v pátek 15. dubna 2011 osobně prezentovaly poznatky a cíle své výzkumné činnosti před odbornou porotou. Všechny práce splňovaly náročná kritéria, která byla podmínkou přihlášení. Nejlepší projekty vybírala osmičlenná odborná porota složená z představitelů Akademie věd České republiky v čele s předsedkyní prof. RNDr. Helenou Illnerovou, DrSc. V porotě byli také zástupce České komise pro UNESCO a generální ředitel společnosti L´Oréal.

O stipendium ve výši 750 tisíc korun se podělí 3 české vědkyně

Praha, 19. května 2011 Odborná porota projektu L´Oréal Pro ženy ve vědě vybrala 3 české badatelky, které si díky svým vynikajícím projektům rozdělí stipendium v celkové hodnotě 750 tisíc korun. Stipendium slouží k podpoře jejich vědecké činnosti. Společnost L´Oréal ve spolupráci s Českou komisí Unesco a Akademií věd České republiky udílí toto stipendium letos již po páté.

V letošním ročníku se do stipendijního programu přihlásilo 24 kandidátek. Z nich bylo do druhého kola vybráno 7 finalistek, které v pátek 15. dubna 2011 osobně prezentovaly poznatky a cíle své výzkumné činnosti před odbornou porotou. Všechny práce splňovaly náročná kritéria, která byla podmínkou přihlášení. Nejlepší projekty vybírala osmičlenná odborná porota složená z představitelů Akademie věd České republiky v čele s předsedkyní prof. RNDr. Helenou Illnerovou, DrSc. V porotě byli také zástupce České komise pro UNESCO a generální ředitel společnosti L´Oréal.

"Výběr 3 letošních stipendistek byl opravdu náročný, neboť všechny finálové projekty byly na vysoké úrovni. O tom, která z žen získá stipendium, rozhodovala kvalita jejich projektů a jejich předchozí výsledky publikované začasté v předních světových časopisech" dodává k letošní účasti prof. RNDr. Helena Illnerová, DrSc.

Novinkou letošního roku bylo navýšení stipendijní částky na 250 000 Kč pro každou z oceněných žen. Markéta Dvořáčková, ředitelka komunikace společnosti L´Oréal k tomu dodává: „I nadále chceme podporovat vědu a hlavně ženy vědkyně, které dokážou obdivuhodným způsobem skloubit náročné vědecké povolání, stejně jako roli manželky a matky. A z toho důvodu je program Pro ženy ve vědě tak důležitý. Neposkytuje pouze finanční podporu. Pomáhá také posílit pozici a obraz žen ve vědě.“

2011 Slavnostní galavečer